Kamil je advokátem a partnerem mezinárodní advokátní kanceláře Kinstellar s více než 25 lety zkušeností s právním poradenstvím v Česku, ale i s podporou klientů v dalších zemích střední a východní Evropy, EU, Rusku nebo Číně. Kamil studoval na Právnické fakultě University Karlovy v Praze a Právnické fakultě University v Regensburgu. Od roku 2000 působil v globální právní firmě Linklaters. V roce 2008 pak spoluzaložil advokátní kancelář Kinstellar. Věnuje se energetice na české i evropské úrovni, regulovaným odvětvím obecně a zahraničním investicím. Specializuje se na obchodní právo, občanské právo, fúze a akvizice, nemovitosti a stavební právo, energetiku a síťová odvětví a právo životního prostředí. Hovoří česky, anglicky, německy a rusky. Je také předsedou Sdružení pro zahraniční investice – AFI a předsedou Legislativní rady Asociace malých a středních podniků. Pravidelně je uváděn v mezinárodních ročenkách (např. Euromoney a Chambers) jako jeden z vedoucích českých expertů na oblast energetiky, infrastruktury a životního prostředí. Kamil rovněž pravidelně přednáší o aktuálních právních a obchodních otázkách a je spoluautorem komentáře k energetickému zákonu (nakladatelství C.H.Beck).
Patrícia pracuje ako špecialista na odbore rozvoja energetických trhov v spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava. Vo svojej práci sa zameriava na implementáciu európskej legislatívy v oblasti krátkodobých trhov s elektrinou, predovšetkým na integračné projekty v rámci denného trhu. Patrícia vyštudovala odbor Mezinárodní vztahy a energetická bezpečnost na Masarykovej univerzite v Brne. V súčasnosti aj naďalej spolupracuje s akademickou sférou prostredníctvom prednášok zameraných na obchodovanie s elektrinou a energetické trhy. Aj vďaka tejto spolupráci vníma vytvorenie platformy na spoluprácu subjektov v elektrienergetike za vitálny komponent ďalšieho vývoja slovenskej a českej energetiky.
PhDr. Michal Dubeň – na trhu s elektrinou pôsobí od roku 2003. Začínal v obchodnom oddelení Stredoslovenskej energetiky, a.s. v Žiline, krátko po vstupe zahraničného akcionára EDF, kde vystriedal viacero pracovných pozícií. Z pozície vedúceho teamu nákupu a riadenia portfólia odišiel v roku 2007 pracovať do Švajčiarska pre firmu Aare-Tessin for Electricity Limited (ATEL) na pozíciu country manažéra pre slovenský trh s elektrinou. Špecializoval sa na dlhodobé obchody pre región strednej Európy vrátane cezhraničných prenosov. Firma ATEL sa po fúzii s EOS v roku 2009 premenovala na ALPIQ a stala sa najväčšou švajčiarskou energetickou firmou. V roku 2012 po návrate zo Švajčiarska krátko pôsobil ako riaditeľ sekcie nákupu a podpory predaja elektriny v Slovenskom plynárenskom priemysle. Po zavŕšení stabilizácie nového komoditného businessu v SPP, a.s. sa v roku 2013 vrátil do skupiny ALPIQ na pozíciu riaditeľa pre rozvoj pre český a slovenský trh. V tomto období sa okrem koncových zákazníkov a obnoviteľných zdrojov venoval aj implementácii plynu ako novej komodity v entite Alpiq Energy SE, Praha a riadil plynový projekt v regióne strednej Európy a severného Balkánu. Od apríla 2017 je riaditeľom divízie nákupu energií a obchodu s plynom a člen predstavenstva ZSE Energia, a.s kde je zodpovedný aj za obchodné riadenie 430MW paroplynovej elektrárne Malženice.
PhDr. Tomáš Ehler, MBA je ředitelem odboru jaderné energetiky na Ministerstvu průmyslu a obchodu. Po krátkém působení v Hospodářské komoře ČR nastoupil v r. 2006 do diplomatické služby a byl vyslán do Berlína (2007-2012) a Vídně (2013–2014). V letech 2014–2018 vedl obchodně-ekonomické oddělení Velvyslanectví ČR ve Spolkové republice Německo. Vystudoval Univerzitu Karlovu a Institut pro průmyslový a finanční management v Praze.
Od října 2011 pracuje jako ředitel Euroenergy. Specializuje se na oblast legislativy, a to především na legislativu pro energetiku a na koordinaci evropské a české legislativy. Dále na metodiku investiční výstavby velkých investičních celků a projektové řízení. V roce 2004 byl vládou ČR jmenován předsedou ERÚ a v období 09/2004 až 07/2011 vedl Energetický regulační úřad ČR. V letech 2001–2004 zastával Josef Fiřt funkci vrchního ředitele sekce energetiky na Ministerstvu průmyslu a obchodu. Kromě řízení útvarů zajišťujících problematiku energetiky (elektřina, plyn), teplárenství, hornictví a energetických koncepcí vedl projekt zřízení Operátora trhu s elektřinou (OTE). V tomto období vykonával zároveň i funkci předsedy představenstva OTE a předsedu dozorčí rady společnosti ČEPS a.s. V letech 1993–2001 vykonával funkci generálního ředitele a předsedy představenstva společnosti Energotrans a.s., která zajišťovala výrobu elektřiny a tepla. V období let 1984–1993 pracoval v Elektrárně Holešovice v útvaru investiční výstavby, kde v letech 1990–1992 vykonával funkci technického ředitele. Byl spoluzpracovatelem a předkladatelem privatizačního projektu Pražská teplárenská a.s. v roce 1992. Po její privatizaci zastával funkci investičního ředitele a místopředsedy představenstva. V letech 1973–1984 Josef Fiřt pracoval v Energoinvestu (inženýrské organizaci ČEZ) v různých funkcích v oblasti investic a přípravě provozu energetických zařízení. V letech 1967–1973 byl zkušebním technikem v Závodech průmyslové automatizace v Čakovicích.
Výkonný ředitel Asociace pro akumulaci energie a baterie AKU-BAT, předseda dozorčí rady Solární asociace a člen představenstva Svazu moderní energetiky. Na energetických trzích se pohybuje od roku 2007. V letech 2011-2016 byl spolumajitelem a jednatelem jednoho z největších evropských obchodníků s povolenkami a elektřinou, společnosti Virtuse Energy. V minulosti pomáhal také rozbíhat trh s emisními povolenkami v Číně.
Celý profesní život se věnuje energetice. Po úspěšném zakončení ČVUT – FJFI v roce 1986 nastoupil v ČEZ s.p., v oblasti investic a zajišťování bezpečnosti jaderných elektráren. V roce 1993 byl jmenován Ředitelem energetického odboru na Ministerstvu průmyslu a obchodu. Po absolvování řady zahraničních stáží a kurzů vytvořil a řídil Národní tým vyjednávající vstup ČR do EU za oblast energetiky (1997-99). Po přechodu do soukromé energetické skupiny Czech Coal byl zodpovědný za založení a nastavení útvaru obchodu s elektřinou (2001), pod jeho vedením vyrostla tato podnikatelská oblast na přední místo mezi obchodníky s elektřinou a stala se velmi respektovaným dodavatelem energie konečným odběratelům. Nyní pracuje ve společnosti KALMAN TRADE, s. r. o.
Ján Fris ukončil v roku 1999 vysokoškolské štúdium na Chemicko technologickej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, odbor Chemické inžinierstvo a riadenie procesov. Od 1999 pracoval na rôznych pozíciách v spoločnosti Mondi SCP, a.s. Od roku 2014 pôsobí v rovnakej spoločnosti ako Energy development manager.
V energetice pracuje nepřetržitě od roku 1978, kdy dokončil studium na Českém vysokém učení technickém, fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská (ČVUT – FJFI), kde v r.1983 získal i titul kandidát fyzikálně technických věd. Působil jako vysokoškolský pedagog, výzkumný pracovník v energetice a od roku 1992 jako zakladatel, majitel a řídící pracovník konzultační firmy ENA.
V energetice pracuje nepřetržitě od roku 1978, kdy dokončil studium na Českém vysokém učení technickém, fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská (ČVUT – FJFI), kde v r.1983 získal i titul kandidát fyzikálně technických věd. Působil jako vysokoškolský pedagog, výzkumný pracovník v energetice a od roku 1992 jako zakladatel, majitel a řídící pracovník konzultační firmy ENA.
Vystudoval obor Ekonomika a řízení energetiky na Elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze, kde v roce 2010 obhájil disertační práci na téma Reálné opce v teplárenství. Jako zaměstnanec Mezinárodní finanční korporace se podílel na aktivitách Programu rozvoje komerčního financování energeticky úsporných projektů (CEEF) v České republice a dalších zemích střední a východní Evropy. Následně působil v Pražské teplárenské a.s. na pozici poradce generálního ředitele pro strategii. Od podzimu 2010 je ředitelem výkonného pracoviště Teplárenského sdružení České republiky.
Po absolvování ČVUT v Praze působil v několika společnostech v odvětví energetiky, například poradenské společnosti CityPlan nebo RWE. Předtím, než v roce 2010 převzal pozici obchodního ředitele Bohemia Energy, řídil obchodní aktivity společnosti ATEL v České republice a na Slovensku. Dnes zastává pozici obchodního ředitele skupiny BOHEMIA ENERGY.
Michal Hudec od septembra 2021 pôsobí na ÚRSO, Odbor organizacie trhu a regulacnej politiky. Medza rokmi 2016 a 2021 bol predsedom Združenia dodávateľov energií. V minulosti zakladal prvý odborný online denník o energetike na Slovensku – energia.sk. Jeho vydavateľom bol od roku 2010 až do roku 2017, kedy svoj podiel v spoločnosti odpredal. V období 2011 – 2013 vykonával funkciu NCP – národného kontaktného bodu pre výskumné a vývojové projekty 7. rámcového programu EÚ (FP7) v téme „energetika“. V rokoch 2011 – 2016 pôsobil v dozornej rade známej technologickej spoločnosti GA Drilling, ktorá sa orientuje na výskum a vývoj bezkontaktných technológií pre ultrahlboké vŕtanie. Na začiatku roku 2012 absolvoval expertný „International Visitor Leadership Program“ v USA v téme „U.S. Foreign Policy and Energy Security“. Program zastrešuje americké ministerstvo zahraničia (U.S. State Department). Michal Hudec (1984) úspešne ukončil univerzitné štúdium, absolvoval študijnú stáž v zahraničí a vystúpil na viacerých renomovaných slovenských a medzinárodných energetických fórach. Príležitostne prednášal na univerzite ako hosťujúci lektor.
Je ředitelem provozní společnosti (operating company) Smart Infrastructure společnosti Siemens. Tomáš Hüner zastával funkci ministra průmyslu a obchodu od prosince 2017 do června 2018, po tuto dobu přerušil výkon funkce ředitele divize Energy Management ve společnosti Siemens. Před nástupem do firmy Siemens v říjnu 2015 působil jako předseda dozorčí rady a ředitel energetických zdrojů společnosti Vršanská uhelná a.s. V letech 2006 až 2014 pracoval jako předseda dozorčí rady společnosti ČEPS, a. s., současně, mezi roky 2011–2014, zastával pozici předsedy dozorčí rady společnosti OTE, a.s. Jako náměstek ministra průmyslu a obchodu vedl tvorbu legislativy a koncepcí v energetice a průmyslu (2006–2011). V letech 1994–2002 působil jako předseda představenstva a generální ředitel Severomoravská energetika, a.s.
Od roku 2012 pracuje jako ředitel pro obchod s elektřinou ve společnosti Elektrárny Opatovice, a.s., kde pro skupinu EPH obchodně řídí české portfolio zdrojů. V energetice začínal v roce 2000 jako obchodník s elektřinou. V letech 2005 a 2006 pracoval v Londýně pro International Power plc jako analytik obchodu s elektřinou. V letech 2015 -2016 řídil obchodování elektrárny Buschhaus v Německu pro EP Holding (EPH). Aktuálně je zodpovědný za prodej a nákup elektřiny, podpůrných služeb a emisních povolenek.
Stanislav Chvála je od roku 2018 generální ředitel společnosti Nano Energies, kterou směřuje k naplnění dlouhodobých vizí o sdílené a udržitelné energetice. Ve společnosti se mu podařilo rozšířit aktivity společnosti na nové trhy a navázat nová partnerství napříč oborem. Zasazuje se o vytváření příležitostí pro výstavbu nových obnovitelných zdrojů a rozvoj využívání energetické flexibility v Česku i zahraničí. Podílí se na tvorbě strategií a konzultací, které pomáhají firmám s přechodem na energetická řešení zajišťující dlouhodobou udržitelnost a uhlíkovou neutralitu. Před příchodem do Nano Energies pracoval v energetice v Česku i ve Velké Británií a v bankovnictví. Vystudoval University of Hull, obor Mezinárodní a finanční ekonomie a následně získal titul MBA v oboru finance na University of Manchester.
Absolvent Strojní fakulty, ČVUT Praha (obor Tepelná a jaderná zařízení). V letech 1986 až 1993 působil ve firmě ŠKODA Praha jako strojní projektant a hlavní inženýr projektu (např. Elektrárna Prunéřov, Elektrárna Nováky). V letech 1993 – 2001 pracoval ve společnosti H&D Engineering (hlavní inženýr projektu např. Teplárna Plzeň a ECKG Kladno), od roku 1997 na pozici technického ředitele. Od roku 2001 působil ve společnosti United Energy jako odborný ředitel pro techniku a provoz, dále jako generální ředitel a předseda představenstva. Od roku 2013 je předsedou představenstva Teplárny Otrokovice a.s., předsedou představenstva Teplárny Kyjov a.s. a jednatelem Energo Český Krumlov s.r.o. V Českém svazu zaměstnavatelů v energetice zastává funkci předsedy představenstva.
Pracuje v Euroenergy od roku 2004 jako projektový manažer energetických projektů, specializuje se na oblast projektového řízení a koordinace projektů a dále na financování a ekonomiku projektů velkých společnosti působících nejen v energetice. V letech 2000 –2004 pracoval ve společnosti ENERGOINVEST, a.s., jako finanční analytik se zaměřením na nákladové analýzy, cash-flow analýzy a na finanční projekce a cenové kalkulace v oblasti dodávek tepla konečným zákazníkům. Současně pracoval v německé společnosti ENVP, GmbH jako finanční kontrolor. Předtím Tomáš Jícha pracoval ve společnosti Thermo Euro Ventures, s.r.o., jako finanční analytik.
V roce 2013 dokončil magisterské studium na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze, obor Elektroenergetika. V koncernu E.ON, do kterého nastoupil v roce 2013, působí od roku 2015 na pozici projektového manažera v oddělení Inovační projekty. Zabývá se analýzou inovativních technologií pro distribuční sítě a ověřováním jejich spolehlivosti v rámci pilotních instalací. Autor je pověřen realizací projektu velkokapacitní bateriové jednotky v Mydlovarech. Jeho další projekty zahrnují pilotní nasazování kompaktních Smart rozváděčů VN a univerzálních monitorů NN do trafostanic VN/NN v distribuční síti E.ON v České republice.
Aktuálně spolupracuje zejména se slovenským provozovatelem přenosové soustavy SEPS, kde využívá své více než desetileté zkušenosti nabyté ve společnosti ČEPS na pozici vedoucího odboru Rozvoj energetických trhů. Aktuálně se zaměřuje především na konzultace v oblasti evropské energetické legislativy, kam spadá zejména připravovaný legislativní balíček „Čistá energie pro všechny Evropany“ a implementace síťových nařízení. Vystudoval ČVUT, Fakultu elektrotechnickou.
Absolvent Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze, obor „Přenos a rozvod elektrické energie“
Působil ve společnostech ČEZ, a.s. ve funkci manažera útvaru Legislativa a trh, Středočeská energetická a.s. ve funkci předsedy představenstva a generálního ředitele a Západočeská energetika, a.s., ve funkci obchodního ředitele a člena představenstva. Aktuálně je v pozici nezávislého poradce, primárně v energetice, na bázi OSVČ.
Během své profesní kariéry prošel mnoha oblastmi energetiky, kde se, mimo jiné, postupně zabýval projekcí, výstavbou a provozem v distribuční společnosti před unbundlingem a poté také řízením obchodní kanceláře a zprovozněním prvního komplexního zákaznického systému tamtéž. Následovalo nastavování tržních procesů a regulace při otevírání trhu s elektřinou, a to jak v distribuční společnosti, tak i na trhu samotném. Poté se podílel na začleňování bývalých regionálních distribučních společností do Skupiny ČEZ. V rámci své profesní kariéry, cca od roku 2000 se spolupodílí na tvorbě a připomínkování energetické legislativy, primárně v oblasti elektřiny, plynárenství, teplárenství a obnovitelných zdrojů energie. Zhruba od roku 2000 spolupracuje se státními a regulačními orgány na tvorbě a nastavování oblasti regulace a modelů fungování trhu, především s elektřinou. Je spoluautorem řady publikací z oblasti energetiky. Rovněž je v této oblasti aktivní v rámci přednáškové a školící činnosti.
Do energetiky vstúpil v roku 2006 a bol zodpovedný za cenovú a vecnú reguláciu v rámci skupiny Západoslovenská energetika, a.s. Od roku 2012 je členom predstavenstva spoločnosti Západoslovenská distribučná, a.s. a od roku 2014 je zároveň aj jej finančným riaditeľom. Spoločnosť Západoslovenská distribučná, a.s. je najväčším prevádzkovateľom regionálnej distribučnej sústavy na Slovensku s viac ako 1 mil. odberných miest.
Absolvoval Elektroenergetickú fakultu na Moskovskom energetickou inštitúte – Technickej univerzite v rokoch 1973-1979, kde ukončil aj vedeckú ašpirantúru v roku 1989. V roku 1993 habilitoval za docenta v obore Elektroenergetika na Fakulte elektrotechniky a informatiky TU v Košiciach, kde aj inauguroval za profesora v obore Energetické a silnoprúdové inžinierstvo. Od roku 1979 pracuje na FEI TU v Košiciach. Vo svojej pedagogickej a vedeckej práci sa špecializuje na problematiku prevádzky a riadenia elektrizačnej sústavy a aplikáciu počítačov v elektroenergetike. Odviedol viac ako 100 diplomantov a pod jeho vedením ukončilo 27 doktorandov. Ja autorom alebo spoluautorom 14 monografií, a 23 vysokoškolských učebníc a skrípt a viac ako 350 vedeckých a odborných článkov v domácich a zahraničných časopisoch a zborníkoch. Bol zodpovedným riešiteľom viacerých domácich a zahraničných projektov a riešil viac ako 100 prác pre energetickú prax. Je predsedom resp. členom siedmych redakčných rád domácich a zahraničných časopisoch, členom IEEE, CIGRE, CIRED a WEC. Od roku 1999 je vedúcich Katedry elektroenergetiky na FEI TU v Košiciach.
Studoval mezinárodní vztahy na Vysoké škole ekonomické a právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. V roce 1997 začal pracovat jako programátor Unicorn Systems, a.s. Postupně vystřídal několik technických pozic, poté se převážně věnoval obchodní činnosti Unicornu v energetice a v zahraničí. V roce 2013 byl jmenován členem představenstva s odpovědností za mezinárodní expanzi společnosti Unicorn Systems. Od letošního roku zastává pozici obchodního ředitele. Od roku 1999 Jan Konrád systematicky rozvíjí aktivity společnosti v energetickém průmyslu a rozhodujícím způsobem se podílí na určování a naplňování strategie firmy v této oblasti.
Absolvoval souběžně magisterské studium na Právnické fakultě Univerzity Karlovy (obor právo) a bakalářské a magisterské studium na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy (obor politologie). Od počátku své profesní dráhy působí v advokacii. Od roku 2007 je Jan Kořán advokátem a společníkem v Advokátní kanceláři KF Legal, s.r.o. Při výkonu advokacie se dlouhodobě specializuje na oblast energetického práva a oblast práva životního prostředí a poskytuje právní služby klientům z této oblasti, věnuje se rovněž přednáškové činnosti. V rámci své praxe se zabývá nejrůznějšími otázkami souvisejícími s energetikou, zejména elektroenergetikou a teplárenstvím a podporou obnovitelných zdrojů energie. Je členem rozkladové komise Energetického regulačního úřadu. V oblasti životního prostředí se zabývá mj. problematikou odpadů, územním a stavebním řízením, posuzováním vlivů na životní prostředí (EIA), nakládáním s radioaktivními odpady, nakládáním s vodami atd., podílí se i na legislativních pracích.
Patrik Križanský je riaditeľom Slovenskej asociácii pre elektromobilitu a zároveň spoluzakladateľom Enairgy, spoločnosti poskytujúcej poradenstvo v oblasti elektromobility a obnoviteľných zdrojov energie. Patrik tiež vedie technologický startup Espio, ktorý sa zameriava na vývoj a komercionalizáciu grafénového teplotného senzora pre batérie. Počas celého profesionálneho života sa venoval novým technológiám a riešeniam v čistej mobilite a v obnoviteľných zdrojoch energie, najmä veternej energie.
Patrik je absolventom štúdia Executive MBA na Carlson School of Management (University of Minnesota) a Wirtschaftsuniversität Vienna (WU Wien). Ukončil tiež štúdium medzinárodných vzťahov a diplomacie na UMB v Banskej Bystrici.
Vladimír Kubeček působil jako ředitel sekce statistiky uhlí, elektřiny a obnovitelných zdrojů Centra energetických dat Mezinárodní energetické agentury (IEA). Po návratu z Mezinárodní energetické agentury nyní působí na Vysoké škole ekonomické v Centru ekonomiky regulovaných odvětví.
Ing. JAROSLAV KUBINEC absolvoval Fakultu elektrotechniky a informatiky Technické univerzity v Košicích. Od roku 1993 pracoval ve společnosti SEP, s. p. (dnes SE, a.s.), později v SEPS, a.s. Je výkonným ředitelem sekce obchodu.
Je absolventem ČVUT – Fakulty elektroinženýrské a Clemson University v USA, odkud si odnesl titul MBA. S obchodováním s elektřinou má
dlouholeté zkušenosti, které získal na postu finančního ředitele a člena představenstva švýcarské společnosti AtelEnergy AG (původně Entrade AG), kde pracoval od května 2000, tj. prakticky od založení této společnosti. Díky svým předchozím znalostem financí a risk managementu měl ve společnosti mimo jiné na starosti právě tyto činnosti. Mezi jeho úspěchy patří vybudování profesionálního zázemí společnosti AtelEnergy v Praze a dále pak nalezení strategického investora, který kapitálově vstoupil do společnosti. Před nástupem do
Entrade/AtelEnergy AG pracoval ve společnosti Patria Finance, a.s., v oddělení Corporate Finance. Nyní je ředitelem Energetické burzy Praha.
Miloslav Kužela před příchodem do společnosti TEDOM působil jako ředitel firem Asekol a Asekol Solar. Mezi hlavní zodpovědnosti Miloslava Kužely patří řízení prodeje kogeneračních jednotek na tuzemském a zahraničním trhu.
Aleš Laciok má na starosti koordinaci výzkumně-vývojových aktivit ve skupině ČEZ. Jedná se o široké spektrum oblastí od jaderné a fosilní energetiky až po obnovitelné zdroje, energetické úspory či akumulaci energie včetně vodíku. Zároveň vede Technologickou platformu Udržitelná energetika v ČR, asociaci sdružující průmyslové podniky, inženýrské, výzkumné a akademické organizace. Aleš je členem mnoha vědeckých rad institucí a poradních skupin. Má rozsáhlé zkušenosti z mnoha mezinárodních výzkumných projektů.
V súčasnosti prezident Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení.
Narodil sa v roku 1959 v Bratislave. Vysokoškolské štúdium ukončil na SVŠT v Bratislave – Stavebná fakulta, odbor geodézie a kartografie. Ako zodpovedný projektant geodet pôsobil v rokoch 1983 až 1986 v Stavoprojekte Bratislava. Neskôr v rokoch 1986 až 1998 v Elektrovode Bratislava prešiel funkciami stavbyvedúci, vedúci oddelenia ekonomiky divízie vedení, vedúci útvarov zahraničného obchodu a vyššieho dodávateľa. Od roku 1998 do 1999 bol vedúcim organizačnej zložky v ELCON o.z. Praha. Ako riaditeľ divízie pôsobil v rokoch 1999 až 2000 vo VÚJE Trnava, a.s. V marci 2000 sa stal predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Elektrovod Holding, a.s. Bratislava. V máji roku 2000 sa stal druhým viceprezidentom ZZES (Zväz zamestnávateľov energetiky), v roku 2003 sa stal prezidentom ZZES. Od roku 2004 je prezidentom Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR až na obdobie v rokoch 2012–2014, kedy bol ministrom hospodárstva SR.
Ondřej Mamula pracuje v energetice od roku 1998. Začínal v globální poradenské společnosti Accenture, od 2004 do 2014 pracoval na různých pozicích ve Skupině ČEZ. Mezi léty 2012 – 2014 připravoval strategii smart grids skupiny ČEZ. V letech 2015 až 2017 pracoval pro společnost ATOS IT Solutions & Services v oblasti generation adequacy, smart metering, smart grids, smart cities, smart transportation, eHealth, eEducation a dalších smart oborech. Od roku 2018 pracuje pro ČVUT CIIRC na projektech Generation adequacy, je spoluřešitelem projektu MAF-RI. V oblastech digitalizace energetiky, národního technického DataHubu a uplatnění flexibility pro obchodní účely i pro podpůrné služby je řešitelem či spoluřešitelem projektů SecureFlex, DFLEX a několika projektů komerčního aplikovaného výzkumu, včetně koncepčního návrhu hybridního kombinovaného zdroje pro PpS. V oblasti chytrého měření je spoluřešitelem projektu SM4RT a několika komerčních projektů v oblasti spolehlivosti AMM a maximalizace využití dostupných technických funkcí pro koncepty nové energetiky. Ondřej Mamula vystudoval ČVUT v Praze, fakultu strojního inženýrství. V roce 2007 dokončil postgraduální studium na Joseph M. Katz University of Pittsburg a získal titul MBA. V roce 2017 zahájil doktorandské studium na ČVUT v oblasti kybernetiky.
Michal je senior projektový manažér spoločnosti PW Energy, ktorá sa zaoberá možnosťami využitia geotermálnej energie na Slovensku. V súčasnosti realizuje projekty pri Žiari nad Hronom a Prešove, v oboch PW Energy plánuje výstavbu geotermálnej elektrárne s inštalovanou kapacitou 20 MWe a využitím zostatkového tepla pre CZT. Spoločnosť je členom združenia EGEC (European Geothermal Energy Council), neziskovej medzinárodnej organizácie podporujúcej geotermálne odvetvie v Európe, ako aj Slovenskej asociácie fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI).
Michal sa geotermálnej energii venuje od roku 2011, o dva roky neskôr začal pracovať pre zahraničnú spoločnosť, ktorá plánovala na Slovensku rozvíjať projekty v tomto odvetví. V roku 2016 sa stal členom Slovenskej komisie pre energetiku, kde bol jeho hlavným zameraním rozvoj geotermálnej energie. Michal študoval na Vysokej škole manažmentu, titul MBA v globálnom manažmente nadobudol na bratislavskej City University of Seattle. Popri štúdiu pracoval v renomovanej IT a konzultačnej spoločnosti Accenture.
Absolvoval (1981 až 1985) Vysokou školu báňskou Ostrava, Hutnickou fakultu (obor Tepelná technika). V letech 1989 až 1991 pak postgraduální studium na Univerzitě Palackého v Olomouci (ekologické aspekty ochrany životního prostředí). V letech 1987 až 1994
byl vedoucím plynového hospodářství závodu Energetika Třineckých železáren, mezi roky 1994 až 1997 vedoucím odboru výroby a měření ENERGETIKA TŘINEC, a. s. (ET). Od roku 1997 do 2000 byl vedoucím provozu opravy a údržba a od roku 2000 do 2006 vedoucím odboru strategie. Od roku 2007 je předsedou představenstva a ředitel společnosti ET.
Martin Nedelka je advokát a partner v pražské a bratislavské pobočce advokátní kanceláře Nedelka Kubáč advokáti, která se výlučně specializuje na oblast českého, slovenského a unijního soutěžního práva, regulovaná odvětví, veřejné zakázky a problematiku compliance. Vystudoval právo v Praze, Regensburgu a Dublinu. Je členem České advokátní komory, Slovenské advokátní komory a Bruselské advokátní komory. Působí též v redakční radě revue soutěžního práva Antitrust. Je předsedou rozkladové komise Energetického regulačního úřadu.
Je renomovaný energetický expert, který působil na postu místopředsedy Energetického regulačního úřadu (ERÚ) a ředitele sekce regulace. Pracoval rovněž v několika mezinárodních orgánech, mimo jiné v pracovních skupinách a řídicím výboru CEER (Council of European Energy Regulators). Za Českou republiku byl rovněž členem Regulační rady agentury ACER (Agency for the Cooperation of Energy Regulators). Nyní zastává funkci výkonného ředitele ve společnosti Ernst&Young, s.r.o.
Martin je lídrom slovenskej spoločnosti MAGNA ENERGIA, ktorá od roku 2007 pôsobí na (čiastočne) liberalizovanom trhu s energiami v SR a prostredníctvom OZ aj v ČR. Ide o súkromnú spoločnosť rodinného typu, ktorá pod jeho vedením je priekopníkom v mnohých nových riešeniach, ktoré trh s energiami ponúka. Okrem toho, že je jedným z troch úplne prvých občanov SR, ktorí zmenili dodávateľa v svojej domácnosti, prináša so svojou spoločnosťou už roky aj riešenia, ktoré budú povinné a popísané až v novej legislatíve platnej od roku 2022. Už od roku 2016 ponúkajú dynamické tarify pre odberateľov s vlastnou mobilnou aplikáciou pre odberateľa, usilujú o dereguláciu obchodu s energiami aj pre domácností. Bojujú o odstránenie nezmyselných obmedzení hospodárskej súťaže na trhu (vzorové obchodné podmienky, vecná i cenová regulácia, platobné riziká prevzaté za prirodzené monopoly, atď. Odberateľom poskytujú individuálny servis, od roku 2017 pre domácnosti bezodplatne dodávajú iba elektrinu z OZE. Martin je veľkým odporcom podomového predaja, ktorý je nástrojom na rast mnohých konkurenčných firiem. Budúcnosť energetiky vidí v jej decentralizácii v súbehu s výkonnou a bezpečnou jadrovou i vodnou energetikou.
Vystudoval ekonomii a filosofii na Masarykově univerzitě v Brně. První zkušenosti s energetikou získal v oboru obnovitelných zdrojů, kde se již od roku 2007 podílel na projektech fotovoltaických elektráren a dalších OZE. V roce 2011 založil obchodníka s elektřinou a plynem Amper Market, který se postupně zařadil do TOP5 mezi dodavateli elektřiny českým zákazníkům a mj. jako první v Česku přišel s konceptem virtuální elektrárny, postaveným na nákupu elektřiny od decentralizovaných výrobců. V roce 2017 Amper Market a.s. utržila 3,5 miliardy korun a v červenci 2018 ji Palaščák prodal spolu s ostatními akcionáři Amper Market skupině Bohemia Energy. Od roku 2013 své podnikání rozšiřoval do dalších oblastí, mezi něž patří energetické úspory (Amper Savings), přesná předpověď počasí (Amper Meteo) a nově fintech projekt CO2IN. Celou skupinu zastřešuje mateřská společnost ROAD to INTEREST, s.r.o. ve které má 100 % podíl.
Vystudoval ekonomii a filosofii na Masarykově univerzitě v Brně. První zkušenosti s energetikou získal v oboru obnovitelných zdrojů, kde se již od roku 2007 podílel na projektech fotovoltaických elektráren a dalších OZE. V roce 2011 založil obchodníka s elektřinou a plynem Amper Market, který se postupně zařadil do TOP5 mezi dodavateli elektřiny českým zákazníkům a mj. jako první v Česku přišel s konceptem virtuální elektrárny, postaveným na nákupu elektřiny od decentralizovaných výrobců. V roce 2017 Amper Market a.s. utržila 3,5 miliardy korun a v červenci 2018 ji Palaščák prodal spolu s ostatními akcionáři Amper Market skupině Bohemia Energy. Od roku 2013 své podnikání rozšiřoval do dalších oblastí, mezi něž patří energetické úspory (Amper Savings), přesná předpověď počasí (Amper Meteo) a nově fintech projekt CO2IN. Celou skupinu zastřešuje mateřská společnost ROAD to INTEREST, s.r.o. ve které má 100 % podíl.
Je absolventem VUT Brno, obor Elektroenergetika. Následně nastoupil do společnosti JME s.r.o., kde pracoval v oddělení rozvoje sítí VN. Od roku 1996, kdy nastoupil do společnosti ABB PBS, divize elektráren, pracoval na projektech ECKG Kladno, Ledvice. Od roku 2003 působil ve společnosti Siemens jako aplikační inženýr se specializací na generátory, ochrany, AVR. V servisní divizi parních turbín pracoval jako vedoucí projekčního oddělení a od roku 2011 působil jako projektový manažer na projektu rekonstrukce elektrárny Prunéřov II. Od roku 2016 se zabývá budováním nového kompetenčního centra v rámci střední a východní Evropy zajištující realizace – systémů SIESTORAGE
po skončení šúdia nastúpil pracovať do Slovenského energetického podniku, š. p., Bratislava. Neskôr pôsobil v rozvodnom podniku Západoslovenské energetické závody, š. p., Bratislava a následne v akciovej spoločnosti Slovenské elektrárne, kde pred odchodom
do spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s., pracoval ako riaditeľ odboru AZD a OD. Po vzniku Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy, a. s., bol zvolený za člena Predstavenstva a menovaný vrchným riaditeľom úseku investičnej výstavby. Teraz pôsobí ako výkonný riaditeľ sekcie riadenia SED.
Ludmila Petráňová vystudovala České vysoké učení technické, Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou. Absolvovala také kurzy New York University a kurzy US AID. Pravidelně se účastní odborných konferencí. V roce 2004 byla jmenována manažerkou roku 2004, časopis Fortune ji zařadil do první padesátky světových manažerek mimo USA. V letech 2001-2006 byla předsedkyní představenstva ČEPS, a.s. Několik let působila v DR OTE, kde na podzim 2019 skočila
Pôsobí na Ministerstve hospodárstva Slovenskej republiky od roku 1995 na viacerých pozíciách. V roku 2004 sa stal riaditeľom odboru energetickej politiky a od roku 2007 vykonáva funkciu generálneho riaditeľa sekcie energetiky. V jeho kompetencii je tvorba štátnej politiky v oblasti energetiky a surovín, energetická a banská legislatíva, medzinárodné vzťahy v oblasti energetiky, ako aj výkon štátnej správy, ktorý je určený legislatívnym rámcom v energetickom sektore. Je členom Rady správcov Národného jadrového fondu. Je členom Dozornej rady OKTE, a.s. Bratislava.
Ján Pišta vyštudoval fyziku na Matematicko-fyzikálnej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Jeden rok sa venoval problematike vysokoteplotných supravodičov v Elektrotechnickom ústave SAV. Potom pôsobil v Stredoslovenskej energetike na rôznych pozíciách v oblasti informačných technológií. Od roku 2006 až do konca roku 2014 riadil v tejto spoločnosti nákup a obchodovanie s elektrinou a následne aj s plynom a emisnými kvótami. Zároveň bol konateľom spoločnosti SPX, s.r.o. V súčasnosti je analytikom v konzultačnej spoločnosti JPX, s.r.o. Okrem špecializovaného poradenstva veľkým zákazníkom a dodávateľom pôsobiacim na trhu s elektrinou v SR aj v ČR, táto spoločnosť denne poskytuje svojim klientom predikcie spotreby a výroby elektriny a týždenne poskytuje analýzu cenových pohybov na trhoch s energetickými komoditami, ktorá obsahuje aj výhľad vývoja ich cien na najbližšie obdobie.
Narodil sa v roku 1978 v Nitre. Vysokoškolské vzdelanie získal na Fakulte ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Celý svoj profesionálny život zasvätil sektoru elektro-energetiky. Od roku 1996 postupne získaval skúsenosti s obchodovaním na veľkoobchodných trhoch s elektrinou v súkromnej sfére. V spoločnosti Slovenské elektrárne, a. s. prešiel od roku 1999 do roku 2007 rôznymi manažérskymi pozíciami v oblasti obchodu s elektrinou a CO2. V rokoch 2008 až 2010 pôsobil v oblasti obchodu s elektrinou na nemeckom teritóriu. V roku 2010 prijal výzvu stať sa členom predstavenstva a vrchným riaditeľom úseku SED a obchodu spoločnosti SEPS a v tejto pozícii pôsobí už viac ako 10 rokov dodnes.
Ing. Tomáš SLUKA, Ph.D vystudoval ekonomickou fakultu Vysoké školy báňské – technické university Ostrava, obor ekonomika a právo v podnikání. Od roku 2006 se pohybuje na manažerských pozicích v sektoru energetiky, především v teplárenství. Řídil proces prodeje tepla v řadě českých tepláren nejrůznějších velikostí, od menších regionálních, až po největší české teplárenské společnosti. Získal řadu praktických zkušeností s operativním řízením firem, nastavováním firemních procesů, implementací nových systémů a změnovým managementem. Mezi lety 2006 – 2011 působil na finančních a finančně-obchodních pozicích ve skupině MVV Energie CZ. Od roku 2011 je aktivní ve skupině EP Energy, aktuálně zastává post obchodního ředitele v Pražské teplárenské.
Je vedoucím manažerem platformy ČSEF a zároveň působí ve společnosti SEPS, a. s. Pod jeho projektovým vedením bylo úspěšně realizováno propojení českého, slovenského, maďarského a rumunského denního trhu s elektřinou formou market coupling (projekt 4M MC). Jiří Strnad dříve 15 let působil na obdobné pozici ve společnosti ČEPS. Je dlouhodobým členem předsednictva AEM. Vystudoval VŠE, Fakultu podnikohospodářskou.
Působí na Fakultě dopravní, ČVUT, kde v období 2010 až 2018 zastával funkci děkana. V roce 2015 se stal historicky prvním prezidentem Czech Smart City Cluster. Je hostujícím profesorem na University of Texas at El Paso (UTEP) v USA, členem Inženýrské akademie ČR, vedoucím pracovní skupiny Čistá mobilita v rámci České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj, členem Komise Rady hl. m. Prahy pro rozvoj Smart Cities nebo Koordinační rady ministra dopravy pro inteligentní dopravní systémy. V roce 2019 získal cenu Osobnost Smart City.
Pracoval 40 let ve společnosti Precheza, nejprve ve středních manažerských pozicích, poté byl výrobní ředitel, předseda či místopředseda představenstva a 15 let výkonný ředitel (CEO) společnosti. V letech 1996 – 2016 byl místopředsedou představenstva společnosti Kemifloc a.s. V roce 1999 byl zvolen předsedou předsednictva Sdružení Velkých Spotřebitelů Energií (SVSE). Tuto pozici a zároveň funkci viceprezidenta Asociace Energetických Manažerů zastával do roku 2015. V letech 2008 -2012 byl členem DR OTE a.s. Od roku 2016 pracuje jako výkonný tajemník SVSE. Karel Šimeček je absolventem VŠCHT Praha (ing. chemie), Ashridge Management College (postgraduální stadium) a PIBS Praha ( MBA program)
Absolvoval Fakultu elektrotechnickou ČVUT v Praze, obor ekonomika energetiky. Jeho profesní kariéra začala v roce 1986 ve Výstavbě elektráren Škoda Praha v oblasti výzkumu. V letech 1993–1999 pracoval ve strategii společnosti ČEZ, poté nastoupil do ČEPS, kde do roku 2012 postupně působil na několika vedoucích pozicích zejména v oblasti rozvoje obchodních činností ČEPS a modelu trhu a strategie společnosti. Významně se podílel na nastavení modelu trhu s podpůrnými službami v ČR. V letech 2009 až 2010 působil také jako šéfporadce ministra průmyslu a obchodu ČR; od roku 2012 do roku 2015 pak řídil ve funkci Náměstka ministra průmyslu a obchodu Sekci energetiky a pod jeho vedením byla m.j. vypracována platná Státní energetická koncepce ČR i Národní akční plány pro oblast Jaderné energetiky, Smart grids, energetických úspor a rozvoje OZE. V letech 2016–2020 zastával pozici člena představenstva ČEZ Distribuce, kde zároveň působil jako ředitel úseku Řízení distribučních aktiv. Od září 2020 je jako člen představenstva ČEPS pověřen řízením úseku Energetický obchod a dispečink.
Je absolventem Fakulty elektrotechnické ČVUT, oboru konstrukce elektrických strojů. Po škole nastoupil do podniku zahraničního obchodu Škodaexport. V roce 1983 vstoupil do energetiky, konkrétně na tehdejší energetický dispečink státního podniku České energetické závody, kde postupně prošel všemi významnými pracovišti. Od roku 1991 působil na společném Česko-slovenském energetickém dispečinku, od května 1994 zastával funkci ředitele Ústředního dispečinku. Od 22. 2. 1996 do 29. 1. 1998 byl členem představenstva ČEZ, a. s., a současně výkonným ředitelem Divize přenosové soustavy a zástupcem generálního ředitele. Následně do listopadu roku 2001 byl generálním ředitelem a předsedou představenstva společnosti ČEPS, a.s., kterou spoluzaložil. Rovněž byl spoluzakladatelem společnosti Operátor trhu s elektřinou, a.s (dnešní OTE, a.s.), kde v letech 2001 až 2006 působil v orgánech společnosti. Od 2002 do 2006 byl ředitelem Elektráren vodních děl společnosti ČEZ, a. s. Po té přijal nabídku společnosti Siemens a až do května roku 2015 působil v pozici Country SectorLead (divize FossilPowerGeneration, Renewables, FossilService a Transmission). Členem představenstva společnosti OTE se stal dne 2. 6. 2015 a byl zvolen jeho předsedou.
Člen představenstva Eustream a.s. Bratislava. V letech 2002-2010 druhý předseda Občanské demokratické strany a v období 2006-2009 předseda Vlády České republiky. Od ledna do května 2009 byl také předsedou Rady Evropské unie. Kandidoval v prezidentských volbách v roce 2018. Působil také jako předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR.
Vystudoval strojní fakultu ČVUT Praha. Pracuje v energetice a chemii od roku 1980. Nejprve v Elektrárně Počerady, poté v Kuwaitu. Od roku 1995 do roku 2009 řídil projekty a provoz v oblasti technických plynů (kyslík, dusík, argon a vodík) ve společnosti Air Products ve střední a východní Evropě. Mezi lety 2009 a 2013 byl ředitelem jednotky energetických služeb Unipetrolu RPA Litvínov, od roku 2013 je jednatelem společnosti Ško-Energo, generálního dodavatele energií pro Škodu Auto. Je předsedou předsednictva Sdružení velkých spotřebitelů energie (SVSE/AEM).
Vystudoval Elektrotechnickou fakultu ČVUT. V letech 1986 až 1993 pracoval v Ústavu obecné energetiky Akademie věd. Od roku 1993 pracoval v ČEZ, a. s., v pozici vedoucího oddělení, ředitele sekce Strategie a posléze sekce Bilance. Od roku 2005 do března 2017 byl členem představenstva ČEPS, a. s., odpovědný za dispečerské řízení a informační a komunikační systémy. Byl předsedou Energetického komitétu WEC ČR. Nyní působí v dozorčí radě AEM.
Aleš Zázvorka založil v roce 1993 společnost IBG Česko, kde se mu za více jak 25 let podařilo vybudovat moderní, úspěšnou, mezinárodní společnost nabízející svým zákazníkům komplexní energetická řešení. Dodnes působí ve společnosti jako jediný majitel a zároveň generální ředitel.